Jsem lektorka, máma, hráčka, bylinkářka, snílek i pragmatická ženská

Od divadla do businessu

Lektořině a prezentačním dovednostem se věnuji deset let. Při studiích divadelní fakulty JAMU jsem hledala způsob, jak propojit práci s dospělými, divadlo a pedagogiku. Pomalu se z toho vyklubaly prezetační dovednosti, které mě baví dodnes.

Jsem spoluzakladatelkou svobodné firmy Court of Moravia, se kterou se plavím už jednu dekádu. Společně čeříme vody českého HR, skrze design, gamifikaci a herní prvky pomáháme firmám rozvíjet potenciál jejich zaměstnanců a budovat lidský a udržitelný business.

Jak učím?

Můj odrazový můstek je divadlo. Čerpám z hereckých průprav, z hlasových a pohybových technik. Nevěřím ale, že prezentátor je svým způsobem herec nebo showman. Myslím si, že člověk, který přednáší na konferenci, ředitelka, která prezentuje strategické cíle, učitelka, která předává vědomosti, jsou jen prostředníky, skrze které proudí myšlenky přímo do hlav posluchačů. Vytvářejí dialog mezi řečníkem a publikem. Měli by být uvěřitelní, opravdoví, lidští, zamapatovatelní i srozumitelní.

Čemu věřím?

Pracuji s lidmi, kteří si v životě ani v byznysu nechtějí hrát na schovávanou

Pomáhám jim postavit se rovně, nadechnout se a pak říct na plnou hubu, slušně a od srdce to důležité.

Věřím v rovnost žen a mužů

Chci, aby se ženy naučily říkat si o lepší pracovní podmínky a muži komunikovat své emoce a oceňovat. Jde to beze studu. Beze strachu. Bez přetvářky.

Respektuji a chci být respektována

Vážím si lidí, kteří mě podporují a spolupracují se mnou. Respektuji ty, kteří mají odlišné názory. A očekávám od nich to stejné.

Chci měnit to, co měnit dokážu

Umím přiznat, na co nestačím. Svou prací pomáhám, ne škodím.